добредојде во нашата компанија

Најчесто поставувани прашања

Најчесто поставувани прашања

НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

Дали вашиот шатор водоотпорен?

 

Дали шатор е водоотпорен, не само во врска со тоа колку вода колона од ткаенина, најважни се дизајн и изработка. Звучи лесно, но многу од шатори на пазарот е да не успее да го стори тоа, па дури и го спомна вода колона 5000mm. Ви благодариме за внатрешна тест дожд опрема, кои го прават тоа можно да се има светлина дожд да упаднат во секое време, тоа ќе ни помогне да се најде било протекување можност да ни обезбедат за да бидат во можност да се произведе целосно водоотпорен шатор.

 

Како да се направи шатор водоотпорен?

Прво на сите, ако шатор водоотпорен не е само во врска со материјал, но, исто така, зависи од дизајнот и изработката. Пред да го поставите цел, ќе е подобро да побарате Вашите добавувачи во врска со тоа и да добијат јасен одговор.

Второ, може да имаат tarp заедно со вашиот шатор како збир да се направи вашиот шатор водоотпорен. Ве молиме запомнете да имаат настава заедно со вашиот шатор.

 

Како да се идентификуваат шатор за колку личност?

Согласно со ISO5912, постојат 2 категории за шатори. Категорија А, со вкупна тежина на лицето не повеќе од 2.5kg, категорија Б, со вкупна тежина на лицето повеќе од 2.5kgs. За Б-категорија, секој човек треба да има спиење површина не помала од 200 x 60см. За категорија А, вкупната должина не треба помалку од 195cm, ширина на рамена не треба помалку од 58cm, на главата и нозете позиција не треба помалку од 35cm. Ако тоа е тешко за вас да се сеќава на него, само треба да се има предвид дека секој човек треба да има спиење површина не помала од 200 x 60см.

Како да се дефинира шатор е право?

Прво на сите, тоа треба да се во согласност со закон, каде што ќе се продаваат, како што се отпорност на пожар во Северна Америка пазар.

Второ, ако вентилација е доволно. ISO5912 има врз основа на барање за тоа. Но, шатор треба да бидат дизајнирани според температурата на различни пазар.

Трето, бидете сигурни дека шаторот е водоотпорен, освен да го дизајн не бара водоотпорен. Тоа е основниот услов, но многу од шатори не успеваат да го исполнат.

Четврто, посилна, флексибилни и издржливи рамка.   

Петто, зависи од различна намена, тоа треба да биде различен изградба дизајн и да изберете различни материјали. Ако имате било какви барања, се чувствуваат слободни да не контактирате.

Е дека е потребно да се користи дно, како да се користи стапало?

Стапало може да се заштити вашиот шатор кат од остри предмети, како на пример плажа камен, од акциите. Не сите шаторот треба стапало.

Кога ќе се стави отпечаток под шатор, бидете сигурни дека ќе немаат дел од него надвор од вашиот шатор, затоа што кога врне, водата може да се добие на стапало и работи под шатор и впие подот од шаторот.

Дали знаете како многу видови на шиење конструкции на вреќа за спиење? Што е разликата?

Што е шиење изградба на вашиот вреќа за спиење? Дали е тоа се вклопуваат добро за вашата цел? Дали вашиот снабдувач ти реков чија изградба се користи за вашиот вреќа за спиење и функција на секоја градба? Нормално, постојат 2 различни конструкции на пазарот, H комората и двојно H комората.

72fc9a99

На H комора е наједноставниот и најпопуларна изградба, шие на школка, изолација и поставата заедно директно. Оваа конструкција обично се користи за лето пролет модели

Двоен H комора , кој е најпопуларен користи за ниска температура вреќа за спиење. Постојат 2 одвоени слоеви, надворешниот школка слој шие и еден слој на изолација заедно и внатрешниот слој шие поставата и уште еден слој на изолација заедно, а потоа се шие 2 слоеви заедно. Ова двојно H изградба може да имаат повеќе изолација и подобри перформанси од H комора да се задржи вреќа за спиење потопло. По многу термичка изолација со тест "топлински кукла", ќе најдеме таму се уште е "Студената точки", па ние се применуваат подобрена двојно H изградба.

Подобрена двојна H комора, as it’s name shows, it’s improved based on double H chamber. The sewing line on double H for both 2 layers are at same level, thermal will loss through these “cold pints”. In order to solve this problem, we designed this improved double H chamber.

Дали вашиот вреќа за спиење водоотпорен?

Ако некој ви каже дека нивните вреќа за спиење е водоотпорен, треба да се разгледа, ако тој / таа е во оваа линија. Вреќа за спиење треба да НЕ водоотпорен, тоа треба да биде водоотпорен и дише. Ако вреќа за спиење е водоотпорен, тоа нема да дише ексклузивни некои екстремно високо ниво на ткаенината. На потрошувачот ќе пот и се чувствувам многу непријатно.

Имаме многу поплаки за проблеми со патент на нашата вреќа за спиење, имате ли решение?

Патент перформанси на вреќа за спиење поврзани со квалитетот на патент и вреќа за спиење дизајн. Имаме патент со многу добар квалитет, но само чини 30-40% од YKK ципа. Ако некој ви каже дека нивните патент е добро, немојте да се тестираат патент себе само, ќе е подобро да се тестираат на патент на вреќа за спиење.

Does your sleeping bag machine washable? We has some complaints even my supplier told me their sleeping bag is machine washable.

Тоа зависи од различни вреќа за спиење изградба и различни материјали се користат за. Ве молиме да се чувствуваат слободни да не известите доколку сакате машина се перат вреќа за спиење.

Дали вашиот пикник ќебе е машина се перат?

Ние имаме машина се перат пикник ќебе, но не сите пикник ќебе е mashing перат. Ве молиме контактирајте не за повеќе детали.

Како да се гарантира вашиот квалитет на производот? Што мерење ви се преземат?

Ние имаме строго правило за инспекција. Сите материјали ќе бидат прегледани и сите готови производи ќе бидат проверени еден по еден пред пратката. Можете да знаете дали вашиот снабдувач инспекциски надзор за вашите производи со проверка дали има било стандардно парче. Тоа не е можно дека 100% од своите производи ги исполнуваат стандард.

Дали вашите производи хемиски бесплатно и еколошки?

Поголемиот дел од нашите производи се еколошки. Но, како различни пазарот има различни барања, ве молиме проверете со нас за повеќе детали. Можете исто така да ги споделите со нас вашиот целен пазар, тогаш ние може да обезбеди информации за тоа.

 

 

Може да ви понуди најниска цена на пазарот?

Мислам дека ние не може да вашиот добар избор, ако се фокусира само на цената. Ние може да обезбеди многу конкурентна цена врз основа на добар дизајн на производи и убав квалитет на производот.

Која е вашата минимум цел количество?

минимум цел количество зависи од различни предмети и детали за производот. Нормално од 500pcs да 2000pcs, некои предмети повеќе, некои помалку. Ве молиме контактирајте не за секоја ставка.

 

Може да ви ОЕМ или ODM?

 Да, имаме силен развој тим. Производите може да се произведени во согласност со вашето барање.

Може да ви дадат соодветната документација?

Да, ние може да обезбеди најмногу документ и сертификати за анализа / усогласеност; осигурување; Потекло, како и други документи за извоз, каде што е потребно.

 

Што е просечната времето за води?

За примероците, на олово време е за 7 дена. За масовно производство, олово време е 45-60 дена по добивањето на уплатата на аконтацијата. Водството време ефективна кога: (1) дека сме добиле вашиот депозит, и (2) имаме вашата конечна одобрување за вашите производи. Ако нашите доведе пати не работат со крајниот рок, ве молиме одете врз вашите барања со нашите вработени. Во сите случаи, ние ќе се обидеме да се приспособат на вашите потреби. Во повеќето случаи, ние сме во состојба да го стори тоа.

Која е вашата плаќање и платниот инструмент?

Рок на плаќање: 30% депозит во однапред, 70% биланс против копија на B / L со 10 дена.

инструмент на плаќање: ТТ, L / C, Western union и PayPal.

Како за такси превозот?

Превозот цена зависи од метод ќе изберете да добие стока. Експрес е најбрзиот, но, исто така, најскапиот начин. Од страна на морето е најдобро решение за голем обем. Понекогаш, со воз. Токму товарни стапки е достапна само ако се знаат сите детали на обемот, тежината и начинот на бродот. Ве молиме контактирајте не за повеќе информации.

Сакаат да работат со САД?


WhatsApp Интернет разговор!