фудбал функција пикник ќебе - Кина зелено Кампување производи
добредојде во нашата компанија

фудбал функција пикник ќебе

Краток опис:

• Фудбал тема печатење, многу добро за промоција.

• Силни и издржливи рачка и капак паниката.

• Користење на логото може да се печатат на насловната паниката.

• Цветна дното, меки на допир чувство.

• Други дизајн е достапна на барање

•  Други големината е достапна на барање

 

 


детали за производот

Тагови производ

Големина: 150X130cm

Топ материјал: 100% поларните руно

Блискиот материјал: Сунѓерот

Дното материјал: ЕВА

Пакување: Поли торба
Factory show

GREEN кампување porducts CO., Ltd е основана во 2010 година во градот Changzhou, Jiangsu провинција, Кина. Која е специјализирана во шатор, вреќа за спиење, пикник ќебе, кампување ќебе, само-гумени МАТ, кампување мебел, а некои кампување додатоци. Постојат околу 130 работници во фабриката.

We dedicated ourselves to provide qualify & safety products. Both organization chart and workflow are powered by this goal. All the products are inspected one by one before shipment. Most of the our products have passed the relative test requested by European market and North America market, including AZO, CADMIUM, PAHs, LEAD CONTENT, REACH, PHTHALATES, FORMALDEHYDE, EN13537, EN71, CPAI-84, CPAI-75, ISO5912.

Our good quality products and faithful business style earned us many customers, including Eureka, Nordisk, Red fox, Obelink, E. Leclerc, Rusta, ALDI, UNHCR, LIONS international, Military department from different countries…, if you think it is important to you, please don’t hesitate to contact us!

workshop cutting room Plate Making Room fabric cutting

carding machine reinforcement sewing Quilting seam Quilt for tipical america sleeping bag style
seam taped fabric inspecting machine rain test High frequency heat sealing(1)
certificate

picnic blanket REACH   picnic blanket Total Cadmium content, total lead content, SCCPs, Phthalates, Dimethylformamide content, Formamide content, PAHs, AZO
Materials & technology for picnic blanket

Generally, there are 3 different types, 3 layers, 2 layers and 1 layer.

3 Layers

Top layer contact with person, so it’s normally soft touch for comfortable or water repellent for easy clean.

Middle layer it’s a paddle, the main function is to make the picnic blanket as soft as possible.

Bottom layer it’s contact with ground, the main function is waterproof, but it also need to be strong enough to avoid cut by sharp object.

Constructions

Градба Top layer Middle layer Bottom layer Technology for stick
A Polar fleece Sponge PEVA Hot melt
B Polar fleece Sponge PE + Aluminum foil Hot melt
C Polar fleece Sponge Polyester fabric W/R Hot melt
D Polar fleece EPE PE Hot melt
E Acrylic Sponge PEVA Hot melt
F Acrylic Sponge PE + Aluminum foil Hot melt
G Acrylic EPE PE Hot melt
H printed polyester fabric Artificial fiber polyester fabric W/R Quilt
I printed polyester fabric Artificial fiber polyester fabric W/R Ultrasonic melt
Remark:
Bottom fabric PEVA, PE + Aluminum foil & PE are waterproof, cheap but not so strong, these materials are very popular and enjoy very big market.
The bottom material of construction C, H & I, sometimes, it will use oxford to have good performance(strong and durable).
Construction” Ⅰ ” is very popular for North America market.
Construction “J” is a new technology for picnic blanket, which is completely waterproof, strong and durable.
QUILT Sew  3 layers together at one time. As there are sewing holes, so it’s not completely waterproof. But for most situations, it is workable. Please refer to below video.

HOT MELT  It melt the middle layer and bottom layer first, then melt the top layer. So the temperature is very important, many of picnic blanket with quality problem caused by wrong temperature. Please refer to video

ULTRASONIC MELT  melt 3 layers together at one time, as it’s melt by ultrasonic, so there’s no sewing holes and completely waterproof.

2 Layers

In order to have portable packing, the middle layer will be removed, only top layer and bottom layer will be applied. In this case, it usually choose soft material as top layer.

1 Layer

Some so call pocket picnic blanket only have one layer made by waterproof fabric.

Hot products
xdfsMusic 3A11A
picnic blanket with handle sewed inBeer bubble6A
GC-PR1075AOutdoor blanket

 FAQS

1. Does your picnic blanket is machine washable?

We have machine washable picnic blanket, but not all picnic blanket is machine washable. Please contact us for details.

 

2. How to guarantee your product quality?What measurement are you taken?

Ние имаме строго правило за инспекција. Сите материјали ќе бидат прегледани и сите готови производи ќе бидат проверени еден по еден пред пратката. Можете да знаете дали вашиот снабдувач инспекциски надзор за вашите производи со проверка дали има било стандардно парче. Тоа не е можно дека 100% од своите производи ги исполнуваат стандард.

 

3. Does your products chemical free and environment friendly?

Поголемиот дел од нашите производи се еколошки. Но, како различни пазарот има различни барања, ве молиме проверете со нас за повеќе детали. Можете исто така да ги споделите со нас вашиот целен пазар, тогаш ние може да обезбеди информации за тоа.

 

4. What is your minimum order quantity?

минимум цел количество зависи од различни предмети и детали за производот. Нормално од 500pcs да 2000pcs, некои предмети повеќе, некои помалку. Ве молиме контактирајте не за секоја ставка.

 

5. What is the average lead time?

За примероците, на олово време е за 7 дена. За масовно производство, олово време е 45-60 дена по добивањето на уплатата на аконтацијата. Водството време ефективна кога: (1) дека сме добиле вашиот депозит, и (2) имаме вашата конечна одобрување за вашите производи. Ако нашите доведе пати не работат со крајниот рок, ве молиме одете врз вашите барања со нашите вработени. Во сите случаи, ние ќе се обидеме да се приспособат на вашите потреби. Во повеќето случаи, ние сме во состојба да го стори тоа.


  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Интернет разговор!