mirëpritur për kompaninë tonë

FAQs

FAQ

PYETJET MË TË SHPESHTA

Është tendë juaj i papërshkueshëm nga uji?

 

Nëse një tendë është i papërshkueshëm nga uji nuk kanë të bëjnë vetëm me sa kolonën e ujit të rrobave, më të rëndësishme janë të projektimit dhe mjeshtëri. Kjo duket e lehtë, por shumë e tenda në treg është dështojnë ta bëjnë këtë, edhe ajo e përmendur kolonën e ujit 5000mm. Thanks për pajisje shtëpie provë shi, të cilat e bëjnë të mundur që të ketë shi të lehta për të sulmuar në çdo kohë, ajo na ndihmojnë për të gjetur ndonjë mundësi rrjedh për të na siguruar që të jetë në gjendje për të prodhuar tendë plotë i papërshkueshëm nga uji.

 

Si për të bërë një tendë papërshkueshëm nga uji?

Para së gjithash, nëse tendë papërshkueshëm nga uji është e lidhur jo vetëm me materiale, por edhe varet nga projektimit dhe mjeshtëri. Para se të vendosni porosinë, ju do të më mirë të pyesni furnizuesin tuaj në lidhje me të dhe për të marrë përgjigje të qartë.

Së dyti, ju mund të ketë një tarp bashku me çadër tuaj si një grup për të bërë tendë tuaj papërshkueshëm nga uji. Ju lutem mos harroni që të ketë një udhëzim bashku me çadrës sate.

 

Si për të identifikuar një tendë për sa person?

Në përputhje me rrethanat për të ISO5912, ka 2 kategori për tenda. Kategoria A me peshë të përgjithshme për person jo më shumë se 2.5kg, Kategoria B me peshë të përgjithshme për person më shumë se 2.5kgs. Për kategorinë B, çdo person duhet të ketë zona të gjumit jo më pak se 200 x 60 cm. Për kategorinë A, gjatësia e përgjithshme duhet të jo më pak se 195cm, gjerësia në shpatullat duhet të jo më pak se 58cm, në kokë dhe pozitën këmbët duhet të jo më pak se 35cm. Nëse është e vështirë për ju për të kujtuar atë, vetëm duhet pasur parasysh se çdo person duhet të ketë sipërfaqe të gjumit jo më pak se 200 x 60 cm.

Si për të përcaktuar një tendë ka të drejtë?

Para së gjithash, ajo duhet të jenë në përputhje me ligjin, ku ajo do të shitet, të tilla si rezistence ndaj zjarrit në tregun e Amerikës Veriore.

Së dyti, në qoftë se ventilimit është e mjaftueshme. ISO5912 ka kërkesë të bazuar në lidhje me të. Por çadra duhet të jenë të dizajnuara në bazë të temperaturës së tregut të ndryshme.

Së treti, sigurohuni tendë është i papërshkueshëm nga uji përveç se projektimit të mos kërkojë papërshkueshëm nga uji. Kjo është kërkesë themelore, por shumë tenda të dështojnë për të përmbushur atë.

Forth, Strong kornizë, fleksibël dhe të qëndrueshme.   

Së pesti, varet nga qëllime të ndryshme, ajo duhet të jetë dizajn të ndryshme të ndërtimit dhe të zgjidhni materiale të ndryshme. Nëse keni ndonjë kërkesë, mos ngurroni të na kontaktoni.

A është kjo e nevojshme për të përdorur një gjurmë, si të përdorin një gjurmë?

Gjurmë mund të mbrojtur kat tuaj tendë nga objekte të mprehta, të tilla si guri plazh, rrezik. Jo të gjithë tendë duhet një gjurmë.

Kur të vënë një gjurmë nën një tendë, sigurohuni që ju të mos keni pjesë të tij nga çadra jote, sepse kur bie shi, uji mund të merrni në gjurmë dhe të drejtuar nën çadrën tuaj dhe thith dyshemenë e çadrës.

A e dini se sa llojin e ndërtimeve të qepura të thes gjumi? Çfarë është dallimi?

Çfarë është qepëse ndërtimin e qese tuaj duke fjetur? Është se edhe të përshtatshme për qëllimin tuaj? A ju tha furnizuesi juaj i cili e ndërtimit është përdorur për qese tuaj duke fjetur dhe tipar të çdo ndërtimit? Normalisht, ka 2 ndërtime të ndryshme në treg, Dhoma H dhe dhomë të dyfishtë H.

72fc9a99

Dhoma H është më e thjeshtë dhe më të popullarizuara të ndërtimit, qep shell, izolimin dhe të rreshtim së bashku direkt. Ky ndërtim është përdorur zakonisht për modele të verës, pranverës

Dyfishtë dhomë H , e cila është më popullor përdoret për temperaturë të ulët thes gjumi. Ka 2 shtresa të ndara, e jashtme predhë shtresë qep dhe një shtresë e izolimit bashku dhe brendshme rreshtim shtresë qep dhe një tjetër shtresë e izolimit bashku, pastaj qep 2 shtresa së bashku. Ky ndërtim double H mund të ketë më shumë izolim dhe performancë më të mirë se dhomën H për të mbajtur thes gjumi ngrohta. Pas shumë e testit termoizoluese me "bedel termike", ne gjejmë se ka ende "Pikat ftohtë", kështu që ne aplikojmë një të përmirësuar ndërtimin dyfishtë H.

Improved double H chamber, as it’s name shows, it’s improved based on double H chamber. The sewing line on double H for both 2 layers are at same level, thermal will loss through these “cold pints”. In order to solve this problem, we designed this improved double H chamber.

A i papërshkueshëm nga uji qese tuaj duke fjetur?

Nëse dikush ju them se qese e tyre gjumi është i papërshkueshëm nga uji, ju duhet të konsiderojnë nëse ai / ajo është në këtë linjë. Gjumi qese duhet nuk i papërshkueshëm nga uji, ajo duhet të jetë ujë i pakëndshëm dhe breathable. Nëse një thes gjumi është i papërshkueshëm nga uji, ajo nuk do të breathable ekskluzive disa pëlhurë nivel jashtëzakonisht të lartë. Konsumatori do të bëj ujë në djersë dhe të ndjehen shumë të pakëndshme.

Ne kemi shumë ankesa për probleme zinxhir në qese tonë gjumi, a keni ndonjë zgjidhje?

Performanca zinxhir në thes gjumi lidhur me cilësinë zinxhir dhe gjumi dizajn thes. Ne kemi një zinxhir me cilësi shumë të mirë, por vetëm të kushtojë 30-40% të YKK zinxhir. Nëse dikush ju them se zinxhir e tyre është e mirë, ju lutem mos provuar zinxhir vetvete vetëm, ju do të më mirë të testuar zinxhir në thes gjumi.

Does your sleeping bag machine washable? We has some complaints even my supplier told me their sleeping bag is machine washable.

Kjo varet nga të ndryshme të ndërtimit thes gjumi dhe materiale të ndryshme të përdorura për të. Ju lutem mos ngurroni të na tregoni, nëse ju doni një makinë qese lahet fjetur.

A batanije piknik juaj është makinë lahet?

Ne kemi makinë lahet batanije piknik, por jo të gjithë batanije piknik është mashing lahet. Ju lutem na kontaktoni per detaje.

Si për të garantuar cilësinë e produktit tuaj? Çfarë matje jeni marrë?

Ne kemi një rregull të rreptë për inspektim. Të gjitha materialet do të inspektohen dhe të gjitha produktet e përfunduar do të inspektohen një nga një para se të dërgesës. Ju mund të dini nëse furnizuesi juaj të bëjë inspektim për produktet tuaj duke kontrolluar nëse ka ndonjë pjesë default. Kjo nuk është e mundur që 100% e produkteve të tyre të përmbushur standardet.

A produktet tuaja kimike të lirë dhe mjedisi miqësor?

Shumica e produkteve tona janë ambienti miqësor. Por tregu si të ndryshme ka kërkesa të ndryshme, ju lutem kontrolloni me ne për më shumë detaje. Ju gjithashtu mund të na tregoni tregun tuaj të synuar, atëherë ne mund të japin informacion në përputhje me rrethanat.

 

 

Mund të ju ofrojnë çmimin më të ulët në treg?

Unë mendoj se ne mund të mos zgjedhja juaj e mirë në qoftë se ju jeni të përqëndrohet në vetëm çmimi. Ne mund të sigurojë një çmim shumë konkurrues bazuar në dizajnin e produktit të mirë dhe cilësi të mirë e produktit.

Çfarë është sasia minimale e porosisë?

Sasia minimale Urdhri varet artikujve të ndryshme dhe detaje të produktit. Normalisht nga 500pcs në 2000pcs, disa artikuj më shumë, disa më pak. Ju lutemi të na kontaktoni për çdo send tjetër.

 

A mund të OEM ose ODM?

 Po, ne kemi ekip të fortë në zhvillim. Produktet mund të prodhohen sipas kërkesës tuaj.

Mund të furnizimit dokumentacionin përkatës?

Po, ne mund të sigurojë dokumentacionin më të përfshirë certifikatat e Analiza / e konformitetit; sigurimit; Origjina, dhe dokumentet e tjera të eksportit, ku kërkohet.

 

Çfarë është koha mesatare çojë?

Për mostrat, koha çojë është rreth 7 ditë. Për prodhimin në masë, koha çojë është 45-60 ditë pas marrjes së pagesës depozitave. Kohë të çojë në fuqi kur (1) kemi marrë depozitën tuaj, dhe (2) kemi miratimin përfundimtar për produktet tuaj. Nëse kohët tona të çojë nuk punojnë me afat tuaj, ju lutem shkoni në kërkesat tuaja me stafin tonë. Në të gjitha rastet ne do të përpiqemi për të akomoduar nevojat tuaja. Në shumicën e rasteve ne jemi në gjendje për ta bërë këtë.

Çfarë është pagesa juaj dhe mjet pagese?

Termi Pagesa: depozitave 30% paraprakisht, bilanci 70% kundër kopje B / L me 10 ditë.

Mjet Pagesa: TT, L / C, Western Union dhe Paypal.

Si për taksat e anijeve?

Kostoja e anijeve varet nga metoda që ju zgjidhni për të marrë mallrat. Express është e shpejtë, por edhe rruga më e shtrenjtë. Nga deti është zgjidhja më e mirë për volum të madh. Ndonjëherë, me tren. Pikërisht normat e mallrave është në dispozicion vetëm në qoftë se ne e dimë detajet e vëllimit, peshës dhe metodën anije. Ju lutemi të na kontaktoni për informacione të mëtejshme.

Duan të punojnë me ne?


WhatsApp Chat Online!