soccer tipar piknik batanije - Kinë gjelbër Camping Produkte
mirëpritur për kompaninë tonë

soccer tipar piknik batanije

Përshkrim i shkurtër:

• shtypjen temë Football, shumë i mirë për promovimin.

• trajtuar fortë dhe të qëndrueshme dhe të mbuluar përplasje.

• Logo mund të jenë të shtypura në mbuluar përplasje.

• fund papërshkueshëm nga uji, prekje ndjenjë të butë.

• Dizajni tjera është në dispozicion sipas kërkesës

•  Madhësia e tjera është në dispozicion sipas kërkesës

 

 


Detail Product

Produkt Tags

Size: 150X130cm

material Top: 100% qeth polare

material Middle: Sponge

Bottom material: EVA

Paketimi: Polifonik-qese
Factory show

KAMPIMI GREEN Porducts CO., LTD është themeluar në vitin 2010 në qytetin e Changzhou, provincën Jiangsu, Kinë. E cila është e specializuar në tendë, gjumi qese, batanije piknik, kampe batanije, mat vetë-inflatable, kampe mobilje dhe disa pajisje kampe. Ka rreth 130 punëtorë në fabrikën tonë.

We dedicated ourselves to provide qualify & safety products. Both organization chart and workflow are powered by this goal. All the products are inspected one by one before shipment. Most of the our products have passed the relative test requested by European market and North America market, including AZO, CADMIUM, PAHs, LEAD CONTENT, REACH, PHTHALATES, FORMALDEHYDE, EN13537, EN71, CPAI-84, CPAI-75, ISO5912.

Our good quality products and faithful business style earned us many customers, including Eureka, Nordisk, Red fox, Obelink, E. Leclerc, Rusta, ALDI, UNHCR, LIONS international, Military department from different countries…, if you think it is important to you, please don’t hesitate to contact us!

workshop cutting room Plate Making Room fabric cutting

carding machine reinforcement sewing Quilting seam Quilt for tipical america sleeping bag style
seam taped fabric inspecting machine rain test High frequency heat sealing(1)
certificate

picnic blanket REACH   picnic blanket Total Cadmium content, total lead content, SCCPs, Phthalates, Dimethylformamide content, Formamide content, PAHs, AZO
Materials & technology for picnic blanket

Generally, there are 3 different types, 3 layers, 2 layers and 1 layer.

3 Layers

Top layer contact with person, so it’s normally soft touch for comfortable or water repellent for easy clean.

Middle layer it’s a paddle, the main function is to make the picnic blanket as soft as possible.

Bottom layer it’s contact with ground, the main function is waterproof, but it also need to be strong enough to avoid cut by sharp object.

Constructions

ndërtim Top layer Middle layer Bottom layer Technology for stick
A Polar fleece Sponge PEVA Hot melt
B Polar fleece Sponge PE + Aluminum foil Hot melt
C Polar fleece Sponge Polyester fabric W/R Hot melt
D Polar fleece EPE PE Hot melt
E Acrylic Sponge PEVA Hot melt
F Acrylic Sponge PE + Aluminum foil Hot melt
G Acrylic EPE PE Hot melt
H printed polyester fabric Artificial fiber polyester fabric W/R Quilt
I printed polyester fabric Artificial fiber polyester fabric W/R Ultrasonic melt
Remark:
Bottom fabric PEVA, PE + Aluminum foil & PE are waterproof, cheap but not so strong, these materials are very popular and enjoy very big market.
The bottom material of construction C, H & I, sometimes, it will use oxford to have good performance(strong and durable).
Construction” Ⅰ ” is very popular for North America market.
Construction “J” is a new technology for picnic blanket, which is completely waterproof, strong and durable.
QUILT Sew  3 layers together at one time. As there are sewing holes, so it’s not completely waterproof. But for most situations, it is workable. Please refer to below video.

HOT MELT  It melt the middle layer and bottom layer first, then melt the top layer. So the temperature is very important, many of picnic blanket with quality problem caused by wrong temperature. Please refer to video

ULTRASONIC MELT  melt 3 layers together at one time, as it’s melt by ultrasonic, so there’s no sewing holes and completely waterproof.

2 Layers

In order to have portable packing, the middle layer will be removed, only top layer and bottom layer will be applied. In this case, it usually choose soft material as top layer.

1 Layer

Some so call pocket picnic blanket only have one layer made by waterproof fabric.

Hot products
xdfsMusic 3A11A
picnic blanket with handle sewed inBeer bubble6A
GC-PR1075AOutdoor blanket

 FAQS

1. Does your picnic blanket is machine washable?

We have machine washable picnic blanket, but not all picnic blanket is machine washable. Please contact us for details.

 

2. How to guarantee your product quality?What measurement are you taken?

Ne kemi një rregull të rreptë për inspektim. Të gjitha materialet do të inspektohen dhe të gjitha produktet e përfunduar do të inspektohen një nga një para se të dërgesës. Ju mund të dini nëse furnizuesi juaj të bëjë inspektim për produktet tuaj duke kontrolluar nëse ka ndonjë pjesë default. Kjo nuk është e mundur që 100% e produkteve të tyre të përmbushur standardet.

 

3. Does your products chemical free and environment friendly?

Shumica e produkteve tona janë ambienti miqësor. Por tregu si të ndryshme ka kërkesa të ndryshme, ju lutem kontrolloni me ne për më shumë detaje. Ju gjithashtu mund të na tregoni tregun tuaj të synuar, atëherë ne mund të japin informacion në përputhje me rrethanat.

 

4. What is your minimum order quantity?

Sasia minimale Urdhri varet artikujve të ndryshme dhe detaje të produktit. Normalisht nga 500pcs në 2000pcs, disa artikuj më shumë, disa më pak. Ju lutemi të na kontaktoni për çdo send tjetër.

 

5. What is the average lead time?

Për mostrat, koha çojë është rreth 7 ditë. Për prodhimin në masë, koha çojë është 45-60 ditë pas marrjes së pagesës depozitave. Kohë të çojë në fuqi kur (1) kemi marrë depozitën tuaj, dhe (2) kemi miratimin përfundimtar për produktet tuaj. Nëse kohët tona të çojë nuk punojnë me afat tuaj, ju lutem shkoni në kërkesat tuaja me stafin tonë. Në të gjitha rastet ne do të përpiqemi për të akomoduar nevojat tuaja. Në shumicën e rasteve ne jemi në gjendje për ta bërë këtë.


  • Previous:
  • Next:

  • WhatsApp Chat Online!